Nasi podopieczni

Wiktoria Wóltańska

Wiktoria urodziła się w 2004 roku jako wcześniak. Zdiagnozowano u niej niedosłuch obustronny, wzmożone napięcie mięśni, krótkowzroczność, zez zbieżny i niestety wadę serca. Jest pod opieką wielu specjalistów: kardiologa, okulisty, ortopedy, surdologopedy, neurologa i audiologa.

Potrzebuje ciągłej, systematycznej, wieloprofilowej rehabilitacji. Dobre wyniki uzyskuje na turnusach rehabilitacyjnych na urządzeniu LOKOMAT PRO.

Wikusia od czasu korzystania z turnusów zaczęła robić duże postępy od 2017 r chodzi przy pomocy trójnoga z obciążnikami, a od 2019 już bez obciążników, mówi coraz więcej raz wyraźnie raz mniej wyraźnie lecz można zrozumieć co chce i gdzie chce iść co chciałaby robić itp.

Wiktoria jest bardziej stabilna choć niesamodzielna, chce i próbuje sama wszystko zrobić powoli. Pomimo tylu schorzeń jest pogodnym dzieckiem i daje dużo radości swoim rodzicom. Mieszkając w wiosce Wiktoria i jej rodzice mają ograniczone możliwości dojazdu na wielospecjalistyczną rehabilitacje, pozyskiwanie funduszy na turnusy rehabilitacyjne są dla nich nadzieją na usamodzielnienie się ich ukochanej córeczki.

Mottem rodziców jest hasło, że Dobro Powraca. Liczymy na wsparcie i pomoc wszystkich serdecznych i pomocnych ludzi.

Przewiń do góry